Witlofsalade met ananas, appel en gerookte kip

witlofsalade met ananas, appel en gerookte kipDeze witlofsalade met ananas, appel en gerookte kip is de moeite waard om een keer te maken. Ook als je niet zo’n fan bent van witlof.

Witlof wordt volgens mij niet zo heel veel gegeten. We kennen allemaal wel de witlof met ham en kaas, maar veel verder komen we vaak niet. Terwijl je zoveel meer kunt met witlof. Je kunt met witlof bijvoorbeeld heerlijke salades maken, maar witlof kun je ook uitstekend gebruiken voor het maken van hapjes. Ik heb vandaag een witlofsalade met ananas, appel en gerookte kip klaargemaakt voor jullie.

Binnen 15 minuten op tafel en super lekker!

Recept is voor 4 personen
Tijd:  15 minuten

Ingrediënten:
600 gram witlof
300 gram gerookte kip
1 ananas (of een groot blik)
1 appel
1 el (magere) kwark
1 el mayonaise (ik gebruik altijd licht & romig van Calvé)
1 el water
½ eetlepel kerrie
½ eetlepel paprika

Bereidingswijze:
Was de witlof, snijd de uiteinden eraf. Snijd de stronken door de midden en haal de kern weg. Snijd de witlof in kleine stukjes.  Spoel de witlof nog even goed af en laat de witlof uitlekken.

Schil en snijd de ananas en appel  in stukjes. Snijd de gerookte kip in blokjes.

Meng de witlof met de ananas, appel en gerookte kip.

Schep in een apart schaaltje de kwark, mayonaise en water en meng hier de kerrie- en paprikapoeder door heen.

Voeg de dressing toe aan de witlofsalade.

Eet smakelijk!
witlofsalade met ananas, appel en gerookte kip

2 gedachten over “Witlofsalade met ananas, appel en gerookte kip

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *